Të dielen asfaltohet rruga Shtërpcë – Brezovicë, mbyllet për qarkullim

vull

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se të dielen (26.05.2019), rruga rajonale R115, segmenti Shtërpcë – Brezovicë (rruga që shpie në qendrën e skijimit), do të jetë e mbyllur për qarkullim nga ora 8:00 deri në orën 20:00. Qarkullimi në këtë segment do të pamundësohet, për shkak të asfaltimit të kësaj rruge po atë ditë në kuadër të projektit “Rehabilitimi i rrugës regjionale Gërlicë e Epërme – Shtërpcë – Brezovicë”.

Lusim qytetarët që t’i shmangen këtij destinacioni për ditën e diele.

Next Post

Gani Geci tregon takimin me Fatmir Limajn dhe kërcënimin ndaj tij: Vetëm njëri kena me dal gjallë prej kësaj dere

Gani Geci mbrëmë në T7 ka folur edhe për komunikatën nr.59, për të cilën thotë se ka pyetur edhe ish anëtarët e shtabit të përgjithshëm të UÇK-së për atë komunikatë. Teksa ka folur për interesimin e tij për t’u zbuluar se kush e ka shkruar atë komunikatë, ai ka treguar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: