Tërhoqi zvarrë qenin e lidhur pas makinës, arrestohet 50-vjeçari në Fier

vull

Një 50-vjeçar në Fier është vënë në pranga pasi u filmua duke tërhequr zvarrë një qen që kishte lidhur pas makinës. Burri me iniciale F. S., banues në Hoxharë e Vjetër është arrestuar pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale ndërsa tërheq me automjetin tip “Opel Korsa” qenin që për pasojë ka ngordhur.

 

50-vjeçari u procedua penalisht për keqtrajtim të kafshëve. /abcnews.al/

Next Post

MMJPH: Fillon pastrimi i lindanit nga deponia e vogël në OHIS

Sot, zyrtarisht filloi procesi i pastrimit të lindanit dhe izomereve të tij nga deponia e vogël në rrethin e OHIS. Për këtë qëllim, kontraktori i përzgjedhur Polieko filloi me aktivitete përgatitore që përfshijnë pastrimin e terrenit, sigurimin dhe instalimin e pajisjeve dhe makinerive të nevojshme përreth deponisë së vogël. “Me këtë projekt,  konfirmuam […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: