Tërmeti i solli në Kosovë, lindin fëmijë dy nënat nga Durrësi (VIDEO)

vull

Në Spitalin e Prizrenit, dy gra nga Durrësi sollën në jetë dy fëmijë.

Nuk e kishte menduar se fëmijën e saj të shtatë do ta lindte në qytetin e Prizrenit.

Por, tërmeti i 26 nëntorit e detyroi Manushaqe Hodën nga Durrësi, të nisej drejt Kosovës.

Edhe pse në ditët e fundit të shtatzënisë, ajo qëndroi deri të hënën në mëngjes në ish kampin ushtarak ku janë strehuar të ardhurit nga Shqipëria.

Për t’u shtrirë pastaj në spital, ku dhe solli në jetë të birin e saj.

Por, tërmeti i Shqipërisë bëri që edhe një grua nga Durrësi të lind fëmijën në Prizren. Bëhet fjalë për Marena Selimin, 30-vjeçaren e cila po ashtu ditën e hënë, solli në jetë një djalë.

Next Post

Artes Ferruni prodhuesja shqiptare e filamve fiton çmim në “International Emmys 2019”

Prodhuesja e filmit, 25 vjeçarja Artes Ferruni, ka ngritur flamurin shqiptar për industrinë e filmit ndërkombëtar, në një nga ngjarjet më prestigjoze të ndarjes së çmimeve. Prodhuesja e re e filmave, Ferruni fitoi së fundmi titullin “JCS International Young Creatives Aëard”, në mbrëmjen që u mbajtë në “International Emmy World […]

Subscribe US Now