Tiranë: Policia identifikon, kap dhe arreston 17-vjeçarin që reklamonte në rrjetet sociale foto me armë zjarri.

vull
Gjendet dhe sekuestrohet arma e zjarrit automatike si dhe një armë e ftohtë(thikë).
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatit e Policisë Nr.6, në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, kapjen e personave në kërkim apo personave që qarkullojnë me armë zjarri apo i mbajnë ato në banesë, falë bashkëpunimit me qytetarët dhe pas një pune hetimore kanë bërë të mundur identifikimin e 17 -vjeçarit, i cili reklamonte në rrjetet sociale armë zjarri dhe qëllonte në ajer.
Në përfundim të veprimeve të para hetimore është bërë arrestimi në flagrancë i 17-vjeçarit K. S, banues në Kombinat, Tiranë.
Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj 17-vjeçarit i kanë gjetur me vete një armë të ftohtë (thikë) dhe gjatë kontrollit në vendin ku kishte reklamuar fotot, është gjetur edhe arma e zjarrit e llojit kallashnikov.
Materialet proceduriale iu referuan Prokurorise pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale të “Armëmbajtja pa leje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.
Next Post

Unazohen për herë të parë dy zogjtë e Lejlekut të Zi në Kosovë (Komunën e Kamenicës)

Dy zogj të vegjël të Lejlekut të zi janë unazuar, e që është hera e parë e këtyre llojeve në Kosovë. Fotografi i jetës së egër, Arian Mavriqi, ka njoftuar për unazimin e dy zogjve të Lejlekut të zi (Ciconia nigra). Ai ka bërë të ditur se diçka e tillë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: