Tiranë: Protesta, nesër në orën 9:30 rrethohet Parlamenti

vull

Nesër do të jetë proteasta e radhës e opozitës para Parlamentit. Protesta do të fillojë në orën 09:30 para Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa në orën 10:00 është parashikuar që të nisë seanca parlamentare.
Opozita ka paralajmëruar që do të mbajë protesta çdo ditë që do të ketë seancë parlamentare.

Protesta paraardhëse u mbajt të enjten e 21 marsit, ku policia procedoi 29 persona, 6 prej të cilëve u arrestuan. Megjithatë, qytetarët kanë paralajmëruar se do të mblidhen në protestë dhe nuk i tremben presionit të qeverisë dhe arrestimeve politike.

Next Post

Ja si duket Eliza Dushku shtatzënë

Aktorja shqiptare Eliza Dushku bëri të ditur në premierën e filmit “Mappethorpe”, në muajin janar të këtij viti, se gjendej në pritje të ëmbël. Ajo u fotografua asokohe krah bashkëshortit Peter Palandijan, i cili është 17 vite më i madh se ajo, me të zeza dhe bluzja e ngushtë i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: