Vazhdojnë aderimet në partitë politike në Kosovë kësaj radhe te Nisma në Klinë

vull
Sot dega e Nisma Socialdemokrate në Malishevë mirëpriti në gjirin e saj profesorin e nderuar nga Kijeva profesor në Qendra e Kompetencës, Zenel Berisha, ardhja e prefesorit ne partin tonë është vlerë e shtuar!
Zenel Berisha deri më tani ishte anëtar i kryesisë së PDK nëndega Kijeve.
Ky ishte edhe fjalimi i profesorit në rastin e aderimit.
“Sot vendosa që t’i bashkohem Nisma Socialdemokrate me liderin e saj Fatmir Limaj. I vetmi lider në skenën politike pjesë e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Besimi ne z. Limaj është besim në rrugëtimin tonë të përbashkët për fuqizimin e shtetëtsisë tonë si rezultat i sakrificës së parreshtur të popullit tonë e kurorëzuar nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe popullit tië saj”.
Next Post

Rikthehet Juvi me bombën “Dale”

Kengetarja simpatike dhe me forma bombastike Juvi kishte kohe qe i mungont ekranit muzikor. Pas kenges se fundit te publikuar dikur tre vjet me pare “Ta lo seen” ajo ia “la seen” projekteve per t’u rikthyer tani me nje super bombe me titull “Dale”. Kenga publikohet vetem pas dy ditesh […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: