Vdiq politologu Ramush Tahiri

vull

Ka vdekur politologu Ramush Tahiri, kështu ka njoftuar ish-deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj.

“Qenka ndarë nga jeta analisti e politologu kosovar, Ramush Tahiri. Shpirti i mikut tonë u preht në paqe!”, ka shkruar Selmanaj në “Facebook”.

Tahiri kishte qenë këshilltar i presidentes, Atifete Jahjaga si dhe i Nexhat Dacit, derisa ka qenë kryetar i Parlamentit të Kosovës.

Për shumë vite ai ka qenë pjesëmarrës aktiv i jetës publike në Kosovë me diskutime, analiza dhe opinione për aktualitetin politik.

Pas vetës ka lënë gruan, profesoreshën universitare, Lindita Tahiri dhe dy djemtë/21Media

Next Post

Sondazhi: Marrëveshja e Ohrit e bëri Maqedoninë e veriut një vend më të mirë, por ka ende punë për të bërë

Anketa kombëtare tregon pranim dhe mbështetje të fortë për Marrëveshjen e Ohrit. 71 përqind e maqedonasve dhe 59 përqind e shqiptarëve besojnë se marrëveshja e Ohrit ka përmirësuar jetën e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, tregon një sondazh kombëtar i Institutit për Kërkime Politike Shkup në emër të Ministrisë për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: