Vuqiç uron futbollistët maqedonas: Ne, qytetarët e Serbisë, do të jemi me ju me gjithë zemër

vull

Presidenti serb Aleksandar Vuqiç përgëzoi futbollistët maqedonas për fitoren e madhe të djeshme ndaj Gjeorgjisë me 1: 0. Me këtë fitore, Maqedonia do të garojë për herë të parë në Kampionatin Evropian.

“Unë i përgëzoj të gjithë qytetarët e Maqedonisë Veriore për suksesin historik dhe vendosjen e ekipit kombëtar të futbollit në Kampionatin Evropian. “Ne, qytetarët e Serbisë, do të jemi me ju me gjithë zemër,” shkroi Vuçiq në Facebook-un e tij.

Next Post

Hapet simpoziumi shkencor ndërkombëtar "Ditët e Justinijanit të I"

Në Muzeun e Luftës Maqedonase sot u hap simpoziumi shkencor ndërkombëtar “Ditët e Justinijanit të parë” e cila mbahet për të shtatin vitë me radhë, në organizim të Institutit të Historisë Nacionale, Universitetit “shën Kirili dhe Metodi” dhe Universitetit të Bolonjës  në partneritet me fakultetin teologjik ortodoks “Shën Klimenti i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: