Zbuloi lidhjen e djalit të Baton Haxhiut me rusët: Kërcënohet Enver Bytyçi

vull

Kërcënohet Profesori dhe analisti Enver Bytyçi. Lajmi është publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale.Sipas asaj që shkruan Berisha, Bytyçi ka marrë mesazhe kërcënuese pas shkrimit për djalin e Baton Haxhiut, Andi Haxhiu, i cili është i punësuar në ministrinë e jashtme serbe.Në shkrimin e para dy ditëve, Bytyçi shkruante se “djali i spiunit të Stanishiqit atashohet në Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë”. Andi Haxhiu mbanë postin e këshilltarit politik të ministrit të mbrojtjes.Postimi i plotë i Sali Berishës:Kercenohet pas shkrimit per djalin e Baton Stanishiqit,Profesori dhe publicisti i njohur Enver Bytyçi!Te dashur miq, nje kercenim kriminal e primitiv i ka ardhur Prof Enver Bytycit historian, publicistit, analistit i njohur pasi ai informoi publikun se djali i Baton Stanishiqit punon per ministrine e mbrojtjes te Rusise.Denoj me ashperisine me te madhe kete kercenim mafioz, frymezues te te cilit jane argatet e Beogradit ne Prishtine dhe Tirane, te cilet me shkrimet dhe analizat e prof Bytyçit kane marre goditjet e merituara si dhe paralajmeroj ata se do mbahen pergjegjes per çdo presion apo cenim ndaj tij.Ketu me poshte keni mesazhin e kercenimit kriminal drejtuar Prof Bytyçit. sbBesfort Brika date 24 mars 20195 mutual friends including Ridvan Hoxha and Valon Xh MaralushajWorked at nafronWent to Motrat Qiriazi8:28 AMYou missed a call from Besfort.8:28 AMCall Back11:35 AMYou missed a call from Besfort.11:35 AMCall BackEnver si je1:57 PMEnverpershendetje i nderuarYou can now call each other and see information like Active Status and when you’ve read messages.Deshta me taku ka kukesi mu informu pak ma shume per Andi haxhiunQofse ke informata te sakta shperblejD.m.th nuk paske pergjigjeEnver keshtu jam i lindur i ritun Prizren familje atdhetare i malltretuar nga regjimi serb qysh e di vetenJam preardhje nga Kalaja Dodes fshati Ploshtan qe jam shume krenarPerndryshe pasi je nga Kukesi me siguri ja ke ni emrin Xhemali Gjutaj jam tezakJap nipi i Alishanve dhe i Qelava LumesPerndryshe per Andin aspak nuk qenke i informum mire dhe sakteEnver na ke shqetsuPerndryshe nuk kam qef mu shqetsuPo kur shqetsona te shqetsojAshtu qe i lutna zotit te na takoj qe e di sigurte qe do takojMu nuk e ki aspak problem me njof se msheh ne profilEnver kalo mireKisha pas qef me njof

Next Post

Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës për zbatimin e Ligjit për shqipen

Deri në konsolidimin e organeve që do të angazhohen për zbatimin e drejtë të gjuhës shqipe, si gjuhë zyrtare në institucionet e Maqedonisë së Veriut, përkthimet do të bëhen nga ana e administratorëve shqiptarë të cilët nuk janë përkthyes profesional, ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: