Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Republikën e Kosovës sot e viziton, Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq

1 min read

Në vizitë zyrtare në Republikën e Kosovës do të qëndroj Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

Gjatë vizitës së tij ai do të realizoj takime me  presidenten e vendit, Vjosa Osmani dhe  Kryeministrin Albin Kurti njëherit edhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Koha e takimeve është si vijon:

Takimi me Osmanin do të mbahet në orën 12:05,

me Kurtin në orën 10:10 dhe më pas do të mbajnë konferencë të përbashkët për media

Takimi me Konjufcën është paralajmëruar për në orën 12:55