Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Sa fitojnë trajnerët në Itali? Mourinho dhe Allegri spikasin në krye të top 10 listës - Koha News
Sa fitojnë trajnerët në Itali? Mourinho dhe Allegri spikasin në krye të top 10 listës 3

Max Allegri dhe Jose Mourinho janë trajnerët më të paguar në Serie A këtë sezon me pothuajse dyfishin e pagës së Simon Inzaghit në Inter dhe tre herë më shumë se Stefano Pioli në Milano.

Calcio e Finanza llogarit se Juventus dhe Roma paguajnë taktiistët e tyre rreth 7 milionë euro në sezon, neto.

Ata janë më të paguarit në Serie A këtë sezon, duke qenë se Inzaghi është në vendin e tretë te Interi me vetëm 4 milionë euro.

Maurizio Surrey nga Lazio dhe Lucian Spalletti nga Napoli marrin 3 milionë sezon.

Gian Piero Gasperini merr 2.2 milionë euro nga Atalanta , ndërsa Stefano Pioli nga Milani fiton po aq sa Sinisa Mihajlovic nga Bolonja dhe Ivan Juric nga Torino nga 2 milionë euro neto.

Lista e top 10-ës plotësohet me Vincenzo Italiano nga Fiorentina me 1.2 milionë euro.

Sa fitojnë trajnerët në Itali? Mourinho dhe Allegri spikasin në krye të top 10 listës 4

By vull