Sadio Mane, futbollisti senegalez 31-vjeçar, është prezantuar zyrtarisht si pronari i ri i Bourges Foot 18, një klub që garon në Grupin B të ligës së katërt franceze.

Deri më tani, Bourges Foot 18 ishte një shoqatë, dhe tani do të bëhet një kompani në të cilën Sadio Mane do të jetë pronari i shumicës. Burgh Foot 18 aktualisht ndodhet poshtë në Grupin B të Divizionit të Katërt, në vendin e parafundit në tabelë, me një fitore, një barazim dhe pesë humbje në shtatë paraqitje në ligë këtë sezon.

Mane aktualisht është lojtar i Al Nasr-it saudit dhe më parë ka pasur një karrierë të shkëlqyer duke luajtur për Metz, RB Salzburg, Southampton, Liverpool dhe Bayern. Për kombëtaren e Senegalit, me të cilën fitoi titullin kampion afrikan në vitin 2021, ka luajtur gjithsej 99 ndeshje dhe ka shënuar 38 gola.

By vull