Salernitana shkarkoi trajnerin pas debaklit të Atalantës

1 min read

Davide Nicola nuk është më trajner i Salernitana, raporton faqja zyrtare e klubit. Shkarkimi i tij vjen vetëm disa orë pas një humbjeje makthi 2-8 ndaj Atalantës në ndeshjen e Serie A.

 

Cremonese shkarkoi trajnerin Massimiliano Alvini dy ditë më parë.

Salernitana është në pozitën e 16-të në renditje me 18 pikë nga 18 ndeshje. Skuadra nuk ka fituar që nga tetori kur mposhti Lazion me rezultat 3:1 dhe më pas shënoi katër humbje dhe dy barazime.

Davide Nicola mori drejtimin e Salernitana në shkurt 2022 dhe e ndihmoi skuadrën të shmangte rënien sezonin e kaluar.