Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Shaquille O'Neal zbuloi se kush ishte shoku i tij më i keq i skuadrës në karrierën e tij - Koha News
Shaquille O'Neal zbuloi se kush ishte shoku i tij më i keq i skuadrës në karrierën e tij 1

Një nga qendrat më të mira të NBA-së të të gjitha kohërave, Shaquille O’Neal, tha në podcast-in e tij se kush ishte shoku më i keq i skuadrës në karrierën e tij. O’Neal kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij me Los Angeles Lakers, ku Dennis Rodman iu bashkua atij nën kosh në 1998. Ishte ai që Shaq e veçoi si shokun e tij më të keq të skuadrës.

“Ai ishte një lojtar i madh, por ai i vështirësoi gjërat. Ju përpiqeni t’i mbani djemtë së bashku dhe njerëzit sipër jush lejojnë një djalë të bëjë çfarë të dojë. Ne duhej të ishim në palestër një orë para ndeshjes dhe ai do të vinte pas 15 minutash. para fillimit, duke ngrënë pulë dhe oriz. Ndërsa trajnerët po flisnin, ai do të bënte një dush, një dush të ftohtë. Më pas ai do të merrte 15 ose 20 kërcime”, tha Shaq.

Rodman është i njohur për sjelljen e tij ekscentrike brenda dhe jashtë fushës. Ai filloi të luante basketboll vetëm në moshën 18-vjeçare dhe mbahet mend si një nga kërcyesit dhe lojtarët më të mirë mbrojtës në historinë e NBA. Ai fitoi pesë kampionate, dy me Detroit Pistons dhe tre me Chicago Bulls. Ai luajti vetëm 23 ndeshje për Lakers dhe u largua nga ekipi pas kësaj.

By vull