Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Sheikh Mansour bleu Cityn 15 vjet më parë. Sot do të jetë vetëm hera e dytë që ai do të jetë në ndeshje - Koha News
Sheikh Mansour bleu Cityn 15 vjet më parë. Sot do të jetë vetëm hera e dytë që ai do të jetë në ndeshje 1

SHEIK MANSOUR është pronar i Manchester Cityt prej 15 vitesh, por sot do të jetë vetëm hera e dytë në atë periudhë që ai do të ndjekë drejtpërdrejt ndeshjen e klubit të tij. Ai po vjen në finalen e Champions League në Stamboll. Hera e fundit që ai ndoqi një ndeshje të Cityt ishte në vitin 2010, kur City regjistroi një fitore 3:0 në shtëpi.

Sheik tashmë ka fluturuar në Stamboll me avionin e tij privat për të parë drejtpërdrejt skuadrën e Pep Guardiolës në gjueti për një fitore historike të Ligës së Kampionëve, si dhe kurorën e trefishtë, pasi City ka fituar më parë Kupën FA dhe Premier League. Liga e Kampionëve duhet të jetë vetëm konfirmimi përfundimtar i një sezoni të madh, por edhe i mbretërimit të Mansour.

Klubi i fundit anglez që ka fituar kurorën e trefishtë është Manchester United. Ishte në vitin 1999, kur skuadra e Sir Alex Ferguson konfirmoi trefishin me një fitore dramatike ndaj Bayernit në finalen e Ligës së Kampionëve.

By vull