Do bësh seks sonte? Mos i ha këto ushqime

vull

Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasionant me partnerin/partneren tuaj abuzoni me disa ushqime të caktuara.

Studimet dhe eksperimentet e ndryshme kanë treguar se krahas atyre që janë klasifikuar si afrodiziakë, ekzistojnë edhe një grup ushqimesh që shuajnë dhe ‘’vrasin’’ pak nga pak jetën seksuale të një çifti.

1. Çokollata: Ndonëse është një afrodiziak i çmuar për gratë, çokollata frenon sekretimin e testosteronit tek burrat dhe si pasojë ata shfaqin problem me ereksionin.

2. Djathi: Nuk e dimë si ia bëjnë francezët, duke patur parasyh varietetin e panumërt të djathërave që ka ky vend, por djathi para seksit është një ide e keqe për të dyja gjinitë. Me siguri do të përfundoni me dhimbje barku nga pas.

3. Kafeina: Kafeina rrit nivelin e ankthit, sidomos tek disa persona, njëkohësisht ajo nivelin e testosteronit dhe rrjedhimisht dëshirën seksuale.

Next Post

Supë kremoze pa yndyrë me fasule të bardhë

Një pjatë e parezistueshme që do ta përgatitni gjatë gjithë kohës! Përbërësit: – 100 g fasule të bardhë; – 3 lugë vaj; – 1 lugë miell; – 1 qepë e vogël e grirë imët; – 1 lugë e vogël spec të bluar; – 1 fletë dafine; – 1 lugë rrepkë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: