Ajo është 26 vjeç, “peshon” 29 milion dollarë dhe ka lindur në një familje të pasur, por babai i saj pohon se gjithçka e fitoi vetë

vull

Modelja 26-vjeçare Amerikane Gigi Hadid ka qenë një nga supermodelet më të fejuara në botë për vite me radhë dhe u kthye në pasarela vetëm 6 muaj pasi solli në jetë vajzën Kai, të cilën e kishte me këngëtarin 28-vjeçar Zayn Malik.

Ajo lindi në një familje të pasur dhe nëna e saj Yolanda ishte gjithashtu një modele e suksesshme e cila fitoi para duke filmuar shfaqjen e realitetit “The Real Housewives of Beverly Hills”.

Nga ana tjetër, babai i saj Mohamed Hadid është një tregtar i pasurive të patundshme, pasuria e të cilit vlerësohet në më shumë se 100 milion dollarë.

Por edhe pse prindërit e saj i dhanë asaj dhe motrës së saj Bella, e cila është gjithashtu një supermodele, një jetë e rehatshme, Gigi fitoi pasurinë e saj, e cila vlerësohet të jetë rreth 29 milion dollarë, tërësisht vetë. Ai informacion u zbulua nga babai i saj në Instagram.

Mohammed ndau një seri fotografish të saj, së bashku me të cilat renditi gjëra të panjohura interesante nga jeta e saj.

“Cilat 20 gjëra që nuk i dinit për Gigi Hadid? “Ajo u pasurua vetë dhe kurrë nuk mori një dollar nga prindërit e saj”, filloi njoftimin babai krenar, dhe megjithëse ai nuk renditi të 20 faktet interesante, ai zbuloi se Gigi ishte një volejbolliste e suksesshme, pas shkollës së mesme ajo ishte pranoi në Universitetin e Psikologjisë Ligjore në New York dhe se ajo bëri më shumë faqet e para të Vogue se çdo model tjetër.

 

Next Post

DAUT SULEJMAN DAUTI, Atdhetari, luftetari,deshmori dhe heroi kombetar i Dervendit te Shkupit

DAUT SULEJMAN DAUTI (1913-1944) Atdhetari, luftëtari,dëshmori dhe heroi kombëtar i Dërvendit të Shkupit,Daut Sulejman Dauti ,lindi me 28 nëntor 1913 ne fshatin Bojanë te Shkupit. Rrjedh nga një familje e njohur patriotike shqiptare nga Shkupi.Gjyshërit e tij ,Rexhepi dhe Feleki,ishin bylikbashllarë(bab e bir) ,kishin këtë titull te lartë ushtarakë dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: