Arita po bombardon me projektin më të ri

Blerand Rexhepi

Arita Nicki, Artistja me e re qe i eshte bashkangjitur tregut muzikor shqiptar me kengen e sqj shoqeruar me videoklip. Kenga titullohet” Ven Aqui”, ku qe ne titull terheq vemendjen me gjetjen e saj. Arita ka lindur ne Austri, por me origjinë eshte nga Peja, Kosove.  Ka perfunduar shkollen e muzikes për Violine edhe tashme ka sjell Projektin e saj te dyte per publikun Shqiptar.

Tek Arita bie shume në sy ngjyra e vecante e Vokalit të Saj, gje qe e ben te dallohet nga te tjerat dhe trajtimi i duhur i projektit muzikor si ne kenge dhe videoklip. Arita ka Bashkpunuar për projektin e Saj “Ven Aqui”me Producentin Apollo, i cili eshte kujdesur per Muziken dhe mix/master dhe teksti vjen i realizuar nga Gent Fatali. Ndersa Për Videoklipin është Kujdesur shume detajisht kompania FullMoon Production në Tiranë, Me regji të Klaudia Shehu.

Arita jeton në Austri ku edhe është shkolluar por tashme do i perkushtohet Muzikes 100% Skenat qe jane perzgjedhur i kane dhene nje embelsi dhe bukuri kengetares duke ju pershtatur mjaft mire. Show Bizit Shqiptar po i shtohet edhe nje Artiste mjaft e Talentuar me nje vokal shum Premtues për të ardhmen e saj. Arita ka Premtuar që do të sjelle edhe shume Projekte të tjera në të ardhmen…

Kenga Ven Aqui po ecen shume mire ku vetem për 24 ore ka numruar plot 30 mije klikime ne YouTube Kenga eshte publikuar në youtube në Channel të FullMoon_Production ku kengetari edhe Producenti Executiv Eli-G po merret mbi të drejtat e Shperndarjes dhe marketingut. Presim kenge të tjera nga ty Arita dhe te urojme sa me shume SUKSESE!

Next Post

Digjet mali mbi fshatin Kondovë (FOTO)

Kondova para 2 viteve ishte e rrezikuar nga një zjarr masiv i cili përfshiu malin e fshatit por u rrezikuan edhe shtëpitë e banorëve. Andaj ata ndjenjë frikë të madhe dhe apelojnë te organet kompentente sa me shpejtë të merren masa që të mos përhapet zjarri edhe më shumë. Kjo […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: