“Aromë dashurie” kënga që riktheu Albana Qaton pas 5 vjetësh në ekranet muzikore

Blerand Rexhepi

Mungesa per nje kohe te gjate ne muzike por edhe persa I perket fushave te ndryshme profesionale  te jep mundesine te provosh veten dhe te zgjedhesh rrugen  e duhur drejt suksesit. Emri I Albana Qato ka qene mjaft I lakuar ne fushen e muzikes, qe ne fillimet e karrieres me kengen qe beri namin “Nuse2’ ne bashkepunim me kantautorin B2N. Pas ketij suksesi ajo u nis ne Londer per menaxhimin e biznesit te saj, nga ku pati angazhime te njepasnjeshme duke i munguar muzikes per nje kohe te gjate. Kete mungese ajo e mposht kete here me  projektin nderkomentar ne bashkepunim me Roach Killa ne nje periudhe te veshtire boterisht nga pandemia.

Kenga titullohet “Arome dashurie” me tekst te shkruar nga Petro Xhori. Pavarsisht gjithckaje, Albana po korr sukses jo vetem ne fushen e muzikes por dhe ate te sipermarrjes. Ajo premton shume per tregun muzikor shqiptar, ndaj presim projektin e rradhes, nga ku pritet edhe nje tekst nga ato qe ben vetem Fifi! Per me shume klikoni ne linkun me poshte per te pare klipin e plote “Arome dashurie”:

Next Post

Galatasaray dhe Falcao u ndanë

Galatasaray dhe Radamel Falcao përfunduan në mënyrë miqësore bashkëpunimin. Sulmuesi 34-vjeçar po kërkon një klub të ri si agjent i lirë. Media e lidhi atë me një transferim në Shtetet e Bashkuara. Media turke pretendon se skuadra e re e Falcaos do të jetë Inter Miami, ku një nga pronarët është David […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: