Blerta Alshiqi, shqiptarja e parë me master nga Boldbrows

Kohanews Admin

Ndoshta emri i Blertës ju vjen i panjohur por megjithatë njihet si një femër shumë e zonja krahas asaj që është një bukuroshe e cila në krah ka një bashkëshort mjaft të suksesshëm dhe të njohur për ekranin shqiptar.

Blerta Alshiqi jeton në Suedi më saktësisht në Helsingborg, vend ku vepron e punon dhe tregon suksesin e saj si në punë ashtu edhe në pjesën profesionale. Është nënë e dy fëmijëve dhe një grua mjaft e suksesshme kurse përkrah ka një bashkëshort si Meti Alshiqi, djaloshi që dikur na bënte për vete përmes spektaklit të Big Brother e më pas edhe në shumë emisione dhe projekte të ndryshme.

Por, këtë herë nuk do flasim për Metin por për Blertën pasiqë kariera e saj po është aq e blertë sa vet emri. Ka mbaruar masterin për rregullimin e vetullave, si femra e parë në Suedi nga akademia më e madhe në mbarë botën, Boldbrows.

Një tjetër sukses i Blertës e cila pritet që këtë profesion ta ushtrojë në të ardhmen por tashmë e çertifikuar nga vet akademia më e madhe dhe më e suksesesshme në mbarë botën.

Next Post

Ministri Filipçe: Qytetarët të vaksinohen, procesi mësimor shumë i rëndësishëm

Në konferencën e sotme për shtyp, Ministri i Shëndetësisë Dr. Venko Filipçe diskutoi të dhënat në lidhje me situatën me virusin Covid-19 në vendin tonë. Sipas ministrit Filipçe, strategjia dhe qasja ndaj vaksinimit të Qeverisë ka qenë shumë e suksesshme deri më tani. Për javën e tretë me radhë, ne […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: