Ermira Memaj dhe dashuria e saj për muzikën, projekte të reja gati

Blerand Rexhepi

Ermira Memaj qe e vogel eshte bere pjese e skenes live. Studimet profesionale i ka kryer ne shkollen “Kolin Gjoka” ne Lezhe. Ne Pallatin e Kultures se Lezhes ajo gjithmone ka qene pjesemarrese e cdo aktiviteti, fale ndihmes dhe mbeshtetjes se madhe qe ka pasur nga artisti i madh dhe i njohur per te gjithe shqiptaret Z. Mark Gjoka.

Qe ne fillimet e karrrieres kengetarja shume simpatike ka ardhur mjaftueshem vetvetja dhe jashte lojes se konkurences mes kolegeve. Perveçse identifikohet tek kenget solo ajo ka sjell shume bashkepunime me personalitete te tjera te tregut muzikor.

Bashkepunimi me i vleresuar mbetet ajo me mikeshen dhe kengetaren Govi Reka, te cilat kane nje miqesi shume te forte, cdo projekt i realizuar mes tyre ka qene i suksesshem. Ermira e do skenen dhe mundohet te sjelli prirje te reja dhe te realizuara artistikisht mire per publikun. Surprizat per kedo qe e deshiron muziken e saj jane duke u projektuar, mbetet vetem te presim per ta shijuar ne maksimum muziken dhe vokalin me te njohur ne qytetin e Lezhes dhe jo vetem. Projekte te reja e presin kengetaren e mirenjohur dhe ne presim ne vijim…!

Next Post

Pushteti, miq, pushteti, kush e shijoi e aty nuk mbeti?!

PËR NJË QEVERI TË QËNDRUESHME TË MAQEDONISË VERIORE DHE FORCIMIN E FAKTORIT SHQIPTAR NË PUSHTET Pushteti, miq, pushteti, kush e shijoi e aty nuk mbeti?! Abdulla Mehmeti   Politikanët e korruptuar dhe të dyshuar për krime në pushtetin e kaluar do t’i diskualifikojë faktori ndërkombëtar (përmes licencave speciale), nuk kanë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: