Flamur Aljiji shqiptari të cilin po e pret Hollivudi

Flamur Aljiji konsiderohet të jetë një nga aktorët shqiptar më të talentuar, nga ata persona me yll ne ballë, që falë shkollimit, punës, por edhe dorës së fatit, ja ka dalë të shkëlqej në botën e kinematografisë. I lindur me 28 nëntor të vitit 1991 në Tetovë, ndërkaq i vendosur më Gjermani që nga vitit 2003, i riu shqiptar e kishte të qartë vizionin e tij jetësor: Ai, dontë të bëhej aktor, për çka edhe studioj në Berlin. Ka përfunduër fakultetin e aktrimit dhe jo rastësisht sot llogaritet të jetë një nga aktorët më premtues të botës së filmit. Aljiji ishte pjesë e film-serialit të njohur gjerman „Gute Zeiten schlechten Zeiten“ në kanalin televiziv “RTL”. Tutje ka marrë pjesë në një tjetër projekt serioz përkrah aktorit të famshëm gjerman Mathias Schëeighöfer. Shqiptari i pashëm e i talentuar, deri tani ka qenë i përfshirë në 22 projekte të ndryshme.

Flamur Aljiji është pjesë e kastit të aktorëve të filmit “Chocolate man”, i nominuar edhe në festivalin prestigjioz “New York Cinematography Awards”. Aktori shqiptar luan rolin e një djali të sëmurë me kancer dhe ai thotë se roli në këtë film i ka hapur shumë dyer në botën e kinematograisë. Flamur Aljiji është i ndjekur edhe në faqen e tij në Instagram dhe një nga emrat e shumë kërkuar në google. Kur kërkohet emri i tij, para syve kurreshtarë dalin edhe fotot që aktori i ka realizuar në studion e fotografit të mirënjohur Fadil Berisha, një bashkëpunim shumë i frytshëm ky, pasi ka dal në pah një set fotosh me shumë grind brenda.

Flamur Aljiji nuk e fsheh respektin dhe mirënjohjen që ka për Berishen, duke thenë se është njeri i madh që ndihmon shumë. Siç kuptojmë, dyshja do të punojnë sërish së bashku gjatë fundvitit. Mësohet se aktori për momentin është i angazhuar në tri projekte, madje ne vitin 2020 do të jetë pjesë e një filmi që do të xhirohet në Maqedoni dhe Kosovë. Ky do të jetë një film gjermën dhe Aljiji ka thënë që ëndrra e tij ka qenë të luaj një rol në vendin e tij. Siç kuptojmë, ai do të ketë rol protëgonist. Mbajeni në mend këtë emër, pasi Hollivudit po i hapë dyer të për të.

Next Post

Këngët më të bukura shqipe vijnë në një version 'live' nga Bianca Junzell (Video-album)

Në mesin e shumë shqiptarëve që falë artit të tyre po na bëjnë krenar në botë kësaj liste i shtohet dhe një shqiptare tjetër, Bianca Junzell është emri me i ri që i bashkohet emrave të mëdhenjë të muzikës shqiptare në botë. https://youtu.be/YJFKQOBrKk4   Ka pak jave që Bianca ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: