Kentina Shehaj & Luciana Gavoçi risjellin “Silent Night”

Kohanews Admin

Me pjesemarrjen e saj te pare ne Top Fest 12,Kentina Shehaj fitoi zemrat e publikut me kengen «Te perket».  Pavarsisht kufizimeve ne tregun muzikor shqiptar, ajo vazhdon te mbetet nje luftetare e admirueshme dhe e suksesshme ne syte e publikut.

Ka qene e gjithperfshire ne kete art qe e vogel, ndersa sot po spikat me zerin dhe talentin e pazbuluar vite me pare. Edhe pse Kentina identifikohet me shume ne muziken «Pop», kjo pjese nuk e ka kufizuar  te provoj edhe zhanre te tjera muzikore. Ne projektin e saj te fundit me kengen «Te dua», Kentina ka ardhur me disa note ndryshe, ku cdo njeri mund ta gjej disi veten, apo te dashuroje ne baze te notave. Edhe pse projektet jane te shumta, ajo qe na ka ber te kthejme koken te gjithe  kete fundvit eshte Coveri “Silent Night” i sjell ne bashkepunim me Luciana Gavoçi. Kenga eshte kenduar edhe nga shume artiste te tjere boterore secili ne menyren e tij duke lene shenje ne muzike.  Ishte e domosdoshme qe kjo kenge kaq e forte si ne nota, por edhe ne brendesine e saj te vinte kaq bukur e realizuar nga kengetarja bukuroshe, Kentina. Perpos gjithe ketij suksesi, ajo vazhdon te triumfoje ne cdo projekt te saj. Per te shijuar coverin “Silent Night” klikoni mbi video

Next Post

Shkëndija arrin një sukses të madh në UEFA!

Kuqezinjtë rezultojnë skuadra më e mirë nga Maqedonia e Veriut në Europë në 10-të vitet e fundit. Shkëndija tashmë vite me radhë është shndëruar në forcë udhëheqëse të futbollit në vend, ndërsa nuk kanë munguar edhe paraqitjet e suksesshme në Kupat e Europës ku mes tjerash në këtë periudhë tre […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: