Kujt i thotë ‘Kjo dashni’ këngëtari Driton Jakaj? (Video)

Blerand Rexhepi

Këngëtari i njohur kosovar, Driton Jakaj, sapo ka lansuar projektin më të ri muzikor, këngën me titull “Kjo dashni”. Jakaj, i njohur si këngëtar mjaft i angazhuar, që ndër vite e ka kultivuar suksesshëm muzikën folklorike, popullore dhe atë zbavitëse, është gati për të qenë pranë adhuruesve edhe këtë sezon. Driton Jakaj, këtë pranverë erdhi me një baladë që po prek zemrat e të dashuruarve, por edhe të atyre që dashuria di ti lëndoj.

Kënga “Kjo dashni” është krijim muzikor i Lulzim Sadikut, teksti është shkruar nga Arton Ramadani, ndërkaq orkestrimi është bërë në “Studio One”. Videoklipi i kësaj balade të bukur është punuar nga produksioni “Dasma”. Ndryshe, Driton Jakaj premton një verë të nxehtë me hite, andaj publiku po i pret risitë.

Next Post

Veliaj para FR të BDI-së në Tetovë: Lehtë e kanë ata nga shkallët e stadiumit të flasin dhe të gjykojnë

Nëse më shumë mërzitemi me atë se çka shkruajnë portalet e ditëve të sotme se sa çka do të shkruajnë librat e historisë pas 20 viteve, atëherë qoft lënë kjo punë! Mirëpo nëse do merremi me atë se çka do të shkruajnë librat e historisë pas 20 viteve, atëherë na […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: