Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Kush është Gianluca Vacchi? Dënuar me 3 vjet e gjysmë burg, dhe sot ai “noton” në para me vajzën 27-vjeçare

2 min read

Milioneri italian Gianluca Vacchi, 53 vjeç, ka tërhequr shumë media dhe vëmendjen e publikut pasi ai shkoi dy herë në Beograd për t’u vaksinuar.

Playboy i njohur me flokë gri dhe shpirt të gëzuar, i cili la të gjitha punët në moshën 50 vjeç dhe vendosi të shijonte jetën me gjoks të plotë, është shumë i njohur në rrjetet sociale. Askush nuk e mban mend regjistrimin e jahtit të tij duke kërcyer nën shoqërinë e një bukurosheje të re që “ndezi” internetin me shpejtësinë e dritës.

Hedonisti simpatik ndiqet nga më shumë se 20 milion ndjekës në Instagram, dhe ai rregullisht ndan foto nga udhëtime ku argëtohet shumë.

Gianluca Vacchi lindi më 5 gusht 1967 në Bolonjë, ku u diplomua në Universitetin e Ekonomisë dhe Biznesit. Si sipërmarrës, ai ka punuar në fusha të ndryshme – nga turizmi te moda.

Ai ishte drejtuesi i një kompanie për prodhimin e rimorkiove të makinave dhe një anëtar i Bordit të Drejtorëve të kompanisë farmaceutike “Finanziaria Vacchi”. Por jo gjithçka shkoi mirë – pas një biznesi të dështuar dhe rënies së ndërmarrjes në të cilën ai ishte përfshirë në falimentim, Vaki u dënua me 3 vjet e gjysmë burg, por nuk e mbajti dënimin e tij.

Për shkak të një borxhi prej 10.5 milion euro, banka konfiskoi vila dhe jahte luksoze dhe luksoze të tij, si dhe aksionet në një klub golfi.

Në fund të Tetorit 2020, çifti kishte një vajzë të quajtur Blue Jerusalem Waki. Pastaj ai përgatiti një pritje spektakolare për trashëgimtaren e tij, të cilën e shpërndau në Instagram.Ai është i njohur gjithashtu për mënyrën e tij ekscentrike të veshjes, e cila përfshin ngjyra dhe modele specifike, çizme dhe këpucë unike, dhe veçanërisht i pëlqen ta kalojë kohën e tij të lirë me pizhame të holla dhe zbathur. I gjithë trupi i tij është i mbuluar me tatuazhe që ai thjesht i adhuron.

“Filozofia ime bazohet në vetëdijen se kemi vetëm një jetë. Ne duhet të punojmë shumë, dhe në të njëjtën kohë të mos harrojmë të ëndërrojmë, të jemi të çmendur dhe ironik. “Mbani në mend se njerëzit që nuk duan të jenë njerëz seriozë”, lexohet në filozofinë e jetës së Gianluca.