Mozzik dhe Getinjo bëjnë apel të regjistrohet diaspora Shqiptare e Maqedonisë (Foto)

Blerand Rexhepi

Këngëtarët e mirënjohur nga Kosova, Mozzik dhe Getinjo përmes një postimi në instagram kanë bërë thirje diasporës shqiptare të Maqedonisë së Veriut që të regjistrohen sa më masovisht.

“JU LUS NGA THELLËSIA E ZEMRËS QË TË REGJISTROHENI DHE TJA VËRTETOJMË SHKAUT SE JEMI 1 MILION PASARDHËS TË SKENDERBEUT NË MAQEDONI”, shkruan më tej Getinjo. Të njejtin postim e ka bërë edhe vëllau i tij Mozzik. “Për hir të KOMBIT, për hirë të flamurit KUQ E ZI, për hirë të ardhmën e fëmijëve tane, nese në venët tua rrjedh gjak SHQIPËTARI, nëse don që fmija yt të ndjehet krenar, Ju lus nga thellësia e zemrës që të regjistroheni dhe tja vërtetojmë shkaut se jemi 1 milion pasardhës të Skënderbeut në Maqedoni, dhe ju lutem që sa më shum ta bëni repost.” – mbyllet postimi i Getinjos.

Next Post

Një pjesë e Tetovës sërish pa ujë

Pas defekteve të shumta gjatë këtij muaji në vendin e quajtur Leshnicë në Malin Sharr ku disa herë gypat sipas arsyetimit të autoriteteve komunale të Tetovës ndodhën për shkak të rrëshqitjeve të dheut sërish  një pjesë e qytetit do të mbetet pa ujë por kësaj radhe defekti ka ndodhur në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: