Nikko ylli i ri i muzikës që merr milionat nga “Tango”

Kohanews Admin

Në industrinë e muzikës moderne shqiptare, ka shpërthyer një emër i ri, një artist “cool”, i quajtur Nikko.

Nikko, ka lindur në Gjilan, por jeton dhe vepron në Suedi.

Ai nisi të merret me muzikë qysh në moshë të hershme, por vetën në vitin 2020 sjelli projektin e parë me titull “Sjena Shok” në bashkëpunim me Adolin. Më pas erdhi bashkëpunimi me Kevin Edmond në këngën “Suave”.

Tutje Nikko vjen me “E Pa Fat” dhe këtë vit ai lansoj videoklipin e këngës “C’est La Vie” bashkë me Goodboylili.

Nikko është frymë ndryshe në tregun aktual dhe kënga e tij e fundit me titull “Tango” e ka dëshmuar fuqishëm këtë fakt.

“Tango” ka kapur milionshin vetëm për pak ditë, duke u bërë një nga projektet e reja më të dëgjuara.

Ja edhe bashkëpunëtorët në projekt:

Next Post

Ky është maqedonasi i arrestuar në Ferizaj, akuzohet për tentim-vrasje, fajde…! (Foto)

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksionin në Ferizaj ku ka konfirmuar se është bërë arrestimi i të kërkuarit me flet-arrest ndërkombëtar. Indeksonline ka mësuar se personi i prangosur nga forcat e sigurisë është Zhan Zhelezarski. Kujtojmë se Policia e Kosovës, në këtë rast njësia Fast -ILECU e asistuar nga […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: