Njihuni me Mert Öztürk, aktorin turk që pushton tregun në Ballkan

Mert Öztürk, një emër që në tregun turk është shumë i njohur por që tek shqiptarët vetëm se ka nisur të bëj famë. Djaloshi nga Turqia i lindur në vitin 1991 në Stamboll krahas suksesit të jashtëzakonshëm që ka pasur në vendin e tij, ka vendosur që famën ta shpërndajë edhe në vendet e Ballkanit, kështu një nga projektet që ka marrë pjesë e që synon të sigurojë famën dhe suksesin është filmi i metrazhit të gjatë ‘Dashuria e ndaluar’ ku Mert do ketë një rol kryesor në këtë film.

Next Post

Berat Dehari: Krimi ekonomik nuk njeh etni as bindje politike

Në emisionin “Biznes Plus”, të RTM, me temën “Lufta kundër krimit të organizuar financiar dhe korrupsionit”, i ftuar ishte Berat Dehari, Zëvendës drejtor i Policisë Financiare, në debat me gazetarin, Ersan Pajaziti, lidhur me rastet, numrin e lëndëve të gjykimit të krimit ekonomik, ka potencuar se rastet para hetimore janë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: