Reagon modelja e njohur; Mos më shkruani…!

Blerand Rexhepi

Rrjetet sociale jane nje menyre shume e mire per t’u bere e njohur ne fushen e showbizit sepse japin nje shtyse te madhe per tu njohur me publikun e kerkuar. Modelja dhe moderatorja qe po ben karriere ne Zvicer Aninna Ninna, duket se pertej faktit qe ne rrjete publikon punet e saj e njeh edhe ndjekesit me to, eshte merzitur me pjesen private te ketyre llogarive. Duke qene edhe shume e bukur ajo merr qindra mesazhe ne dite pjesa me e madhe nga gjinia mashkullore. Kjo duket se e ka besdisur modelen dhe moderatoren tone dhe per kete ajo ka shkruar edhe profilet e saj ne facebook dhe instagram duke kerkuar qe te ruhet nje normative komunikimi dhe ne disa momente edhe ka ashpersuar kerkesat e saj. Nuk e dime si do e presin ndjekesit e saj kete por ka çfare shkruan Aninna:
Kerkese meshkujve qe me cojne sms ne inbox.
1.Mos me pershendesni me tjeter fjale vecse me emrin Aninna Ninna (Bukuroshe,seksi etj 🤮)
2.I urrej pyetjet nese jam e martuar , fejuar, dashuruar…

  1. Kur nuk u kthej mesazhin e dyte pershendetes,ta dini se as I treti sdo vije kurre.Dihet, sepse skam as interes e sidomos qe tek mesazhi i pare nuk I keni lene vend vetes.Kur gjej kohe, rast festash apo nje komunikim serioz pune, a diskutimi teme, padyshim eshte i mirpritur.
    4.Nuk kam pike kohe as interesi per biseda, me meshkuj qe jane poshte nivelit tim mendor apo maskilista, tipa qe u eshte mush menja se jane don zhuane apo qe blejne femren.
    5.Mos e lodhni veten me femra te pavaruna.Jane ne demin tuaj!
    6.Thuani pak me shpesh gruas/partneres suaj sesa e bukur eshte, keshtu do merrni energji, do u zbukurohet dita juve e partneres, e sdo keni shume kohe me u harxhu tjerave baterine me mesazhet tuaja.
    7.Duhet te me falenderoni me veten per keshillat falas qe u dhashe.”-mbyll postimin Aninna!

Next Post

Hebrenjtë e Amerikës krijuan shtetin e Kosovës

Media kroate kanë shkruar për pavarësinë e Kosovës, duke zbuluar një fakt interesant se si Kosova u pavarësua nga Serbia, dhe ndikimi i lobit hebre në Amerikë dhe roli i Xhafer Devës gjatë LDB. “Ne nuk i harrojmë kurrë miqtë tanë dhe vlerësojmë ndjenjën e njerëzimit, të qytetërimit dhe kurajën […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: