Reperi Rabit Hysenaj po dëshmon atë që kishte thënë në fillim të karierës

Rabiti nuk po ndalet por çdo here po na surprizon me projektet e tij fantastike siq e nxorri projektin e tij të fundit të titulluar”KONTO” Se si erdhi deri te ky realizim reperi i rralë Rabit Hysenaj shprehët: Vlersoj dhe mendoj që çdo artisi i nevoitet lirija në artë dhe lirija e shprehjes së ideve përsonale në këngët dhe projektët e tij, por AlbanianOutlawz eshte e njejta qe ka qenë,është fabrikë reale e hip hopit ! Mua dhe Ali Demën nuk na ka lidhë vetëm hip hopi por dashnia vllaznore qe kemi për njeri tjetein por thjeshtë e kemi rritë horizontin!

Muzikën e vlersoj shumë pasi që është mundesija me e mirë për njeriun që ti shprehë emocionet! Përveq muzikes jeta ime është 24 orë aktive pasi që udhëheqi dhe dy kompani njera barber shoop dhe kompania tjetër është TatooStudio! Kohët e fundit Rabiti realizoi projektin e “KONTO” dhe se kujt i dedikohet ai u përgjigj: Kënga ime i dedikohet të gjithë atyre të cilet donë të arrinë me shumë në jetë dhe të realizojnë vizionin e vet! Por cdo here duhet ta dini se me e rëndēsishme është rruga që e kalon se qellimi! Ideja rreth këngës është realizuar tek une në studio me Cano Milano instrumentalin të cilin e ka punuar Cano ndërsa mixin Niza!

Përveq kësaj këngë se shpejti do dalë albumi im i titulluar”NALT” dhe shum projekte tjera të realizuara me videoklipe! Më së miri ndihem kur punoj dhe do vazhdojë të punojë pa ndalë pasi qe vetëm ashtu e ndjejë vetën të komletuar! Po ashtu reperi Rabit Hysenaj na premtoi që kënga “MAMACITA”me Ali Demën do dalë së shpejti me videoklip! Nuk bëjë pjesë të përsonat që i dojnë fjalët,unë më shum i dua veprat prandaj për mua flasin veprat! I faleminderoi të gjithë ata të cilët nga fillimi im dhe deri më sot vazhdojnē të besojnë në punen time prandaj kam dashni dhe shum respekt për të gjithë! Mesazhi im për ta është se edhe nëse deti ndalët une prap nuk do ndalëm duke punuar dhe krijuar këngë për ta. Ju dua…. shtoi për fund Rabit Hysenaj!

Next Post

Bekteshi paralajmëron rritje të konsiderueshme të pagës minimale

Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi paralajmëron rritje të konsiderueshme të pagës minimale si dhe paga më të larta për të gjithë të punësuarit në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë informacion ministri Bekteshi e ka njoftuar nëpërmjet profilit të tij në fejsbuk duke bërë të ditur se gradualisht po realizojnë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: