Shqiptari zgjidhet si më i bukuri i Zvicrës, Kenan Murseli fiton titullin e ‘Mister Swiss Francophone’

Blerand Rexhepi

Djaloshi nga Kosova por që jeton në Zvicër, Kenan Murseli ka fituar titullin si djaloshi më i bukur në spektaklin e bukurisë ‘Miss&Mister Swiss Francophone’, konkurs ky jashtëzakonisht shumë në konkurencë të madhe mirëpo ka arritur të mund të gjithë konkurencën dhe të shpallet si më i bukuri në shtetin helvetik. Kenan Murseli tregon se ka pasur shumë emocione gjatë gjithë spektaklit nëpër gara dhe kompeticione deri në finale mirëpo i’a ka dalë mbanë.

“Për mua ka qenë shumë emocion, një ëndërr që është realizuar, kam pasur shumë stress por prap se prap kam përjetuar një aventurë të bukur dhe mendoja që edhe sikur most ë fitoja nuk duhet me thënë që kam hup po me shiqu gjithë që më ka dhënë kjo aventurë, tash pres të investoj edhe më shumë në këtë konkurs që të krenohem që më është dhënë mundësia të zgjidhem mister sepse pa përkrahje nuk do isha askundi e të përfaqësoj edhe Kosovën”, shprehet ai.

Next Post

Nikoliç: Përfunduam edhe një proces tjetër të rëndësishëm drejtë NATO-s

Sekretari shtetërorë në Ministrinë e mbrojtjes Dragan Nikoliç po qëndron për vizitë në Bruksel nga ku sipas tij ka përfunduar edhe cikli i konsultimeve PARP, si një nga proceset më të gjata me të cilat edhe është përfunduar anëtarësimi i plotë i vendit në Aleancën Veriatlantike. “Sot në selinë e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: