Vida Kunora, bilbili i Malësisë shqiptare

Blerand Rexhepi

Kengetarja e potpurive ne trevat shqiptare e me gjere, ka goditur me projektin “ Djemte e Malesise”, kenge e cila tashme eshte kthyer ne HIT. Ajo i veçon djemte e Malesise per bukuri e zgjuarsi dhe dallohen ne cdo cep te botes. Kenga mori vemendje te madhe dhe u vleresua nga te gjithe ndjekesit. Familja e saj perbehet nga artiste te kesaj fushe nga ku Tekstet e kengeve shkruhen nga bashkeshorti i saj i cili eshte edhe Drejtor i Kultures se Lezhes por dhe nga vete kengetarja pasi ka mbaruar per Gjuhe-Letersi . Bashkepunimet kane qene te shumta me kompozitore te njohur e te medhenj : sic jane Fran Kodra, Genti Lako, Edi Balili e shume te tjere. Kenget e saj vijne ne nje version artistikisht te realizuar duke trajtuar tema te kohes. Vida eshte shume e kerkuar neper dasma, gezime familjare, jo vetem ne Shqiperi por edhe me tej. Kenga e re titullohet “Dy vasha si zana“ ne bashkepunim me maestrot Altin Tomaj& Genti Lako dhe studio Fenix Production. Projekte te reja priten nga kengetarja e mirenjohur, nje prej te cileve eshte edhe bashkepunim me nje kengetare tjeter te njohur shqiptare por duhet te presim paksa derisa te publikohen edhe projektet e reja.

Next Post

‘Dashni’ publikohet nga Shkumbin Hajdini

Është shumë i talentuar në muzikë. Këngëtari Shkumbin Hajdini ka lansuar në Youtube projektin e titullar ‘Dashni’. Kënga u producua nga Pllumbi Beats i cili ka bërë edhe muzikën bashkë me Shkumbinin, kurse, teksti u shkrua nga vet këngëtari. “Dashni” u finalizua me klip nga Zoom Production. Kënga e cila […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: