Vida Kunora e Ingrid Gjoni sjellin “Me zemër” këngën hit të këtij sezoni…!

Blerand Rexhepi

Nje bashkepunim i veçante ka ardhur kete vit mes dy kengetareve te njohura Vida Kunora dhe Ingrid Gjoni. Artistja malesore Kunora si duket ka zgjedhur te mos beje pushim kete vit edhe pse pandemia nuk e mundeson shume nje gje te tille. Ky sezon i ri solli projektin e dy kengetareve” Me zemer” i cili duket se ka gjetur strehez ne zemrat e publikut. Dueti i tyre ringjalli shprese ne kujtimin e traditave dhe kultures sone duke treguar rendesine dhe vleren e tyre. Shqiperia mbahet dhe madje ka zene vendi e 5-te per bukurite e saj natyrore. Edhe ne kete duet kengetaret e talentuara i kane sjell ne menyre artistike vlerat e vendit tone, duke nderthurur tradicionalen me modernen mbi bazat e tradicionales. Nje kujtese e kendshme per shqiptaret qe jane jashte trojeve duke i risjelle ne sy e mendje pasurine e vendit tone!Kenga mori shume pelqime jo vetem nga videoklipi i cili dhuroi paqe mes shqiptareve por dhe nga permbajtja qe kishte teksti ne thelb. Muzika dhe teksti u punua nga dy artistet Ingridi dhe Vida ndersa videoklipi nga studio me e njohur Acromax media Music!

Next Post

Zaev: Nga java e ardhshme Qeveria fillon emërimin e drejtorëve

Nga java e ardhshme Qeveria fillon emërimet e drejtorëve. Kryeministri Zoran Zaev thotë se si fillim do të niset me emërime, ndërsa deri më 15 tetor duhet përfundojnë procedurat për hapjen e konkurseve për drejtorë, anëtarë të bordeve drejtuese dhe mbikëqyrëse etj. Zaev thotë se duhet respektuar procedurat të cilat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: