Xhilda Demaj me rastin e Pavarësisë së Kosovës vjen me një kolazh të përzgjedhur

Blerand Rexhepi

Këngëtarja Xhilda Demaj nga Shkodra por e cila ka 10 vite që jeton dhe vepron në Itali, e cila kishte punuar në disa kompani si përgjegjëse në sektorin e kontratave nuk heq dorë nga këngët e bukura shqipe pasiqë këtë herë ajo me rastin e Pavarësisë së Kosovës vjen me një kolazh të mrekullueshëm të këngëve të cilët ngjallin ndjenjën e patriotizmit tek shqiptarët pikërisht me rastin e kësaj feste.

Por dashuria e madhe për kengën e ka futur në botën e industrisë muzikore edhe pse kurrë se ka menduar si profesion por pas publikimit të një coveri ka lindur një dashuri me e madhe për kengën, pra se pari ka te publikuar si cover këngën Një unazë të këngëtares Artiola Toska.

Dhe si projekt më i veçantë është ky i cili u publikua tani më disa këngë popullore e ku kengtarja ka dashur ti bëj si dhurat publikut për nder të 13 vjetorit të Pavvarsisë se Kosovës. Pra vitin 2020 meqë ishte Pandemi ja ka dediku totalisht muzikës dhe ka lenë punën tjetër. Së shpejti Xhilda do sjellë dhe shumë projekte tjera për publikun.

Next Post

Universiteti i Tetovës e shënoi 26 – vjetorin e ligjëratave të para

Universiteti i Tetovës, sot e shënoi 26-vjetorin e fillimit të ligjëratave të para. 26 vjet më parë, ëndrra e kahmotshme e shqiptarëve të vendit tonë për të pasur universitet në gjuhën shqipe u bë realitet. Kjo arritje e madhe u realizua nga bashkimi i forcave të të gjithë popullatës shqiptare […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: