Zvicra merr vendimin e papritur për vendosjen e karantinës me Shqipërinë, këngëtari shtyn të gjitha projektet

Blerand Rexhepi

Artisti i kenges popullore Bekim Ibrahimi pas publikimit te kenges “Jam sheqer Kosove, ti je mjalt Shqipnije”, e cila u kthye ne hit dasmash, premtoi edhe disa projekte te tjera. Ndryshimi drastik kohet e fundit, per shkak te koronavirusit ka detyruar anullimin e kthimit ne Shqiperi te kengetarit shqiptar.
Numri i te prekurve nga COVID-19, ka qene shume i larte. Si pasoj e kesaj Zvicra dhe Shqiperia kane marre masa te rrepta, duke kufizuar fluturimet. Ibrahimi duhet teishte ne Shqiperi bashke me ekipin Kosovar, per te realizuar xhirimet e projektit te ri, por vendimet tashme ishin marre mes dy shteteve. Ai ishte gati per fluturim kur shteti i Zvicres nxori vendimin per karantine me Shqiperine dhe Ibrahimi anulloi udhetimin per te mos kryer karantinen e detyruar 10 ditore dhe per ti lene projektet per me pas. Kreativiteti nuk i mungon persa i perket karrieres ne muzike. Ai vazhdon te behet pjese e evenimenteve te ndryshme ne Zvicer, duke shpresuar se gjerat do kthehen ne normalitet. Projektet jane gati, Ibrahimi pret qe Zvicra te heqe karantinen me Shqiperine dhe ti realizoj kenget artistike dhe popullore. Duke dashur te jete besnik ndaj publikut te tij na kerkoi qe te publikonim edhe bileten per te qene sa me transparent.

Next Post

Qeveria dhe përfaqësuesit e shkollave të mesme do të bashkëpunojnë në përmirësimin dhe zbatimin sa më të mirë të modelit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, zëvendëskryetarja e Qeverisë e ngarkuar për çështje ekonomike, Milla Carovska, ministri i Arsimit, Arbër Ademi, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, zëvendësministrja e Arsimit, Elizabeta Naumoska, mbajtën takim me delegacionin e Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme, i udhëhequr […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: