Shqipëria i mbyll sot eliminatoret

1 min read

Shqipëria do ta zhvillojë sot ndeshjen e fundit në kuadër të eliminatorëve për Botërorin “Katar 2022”.

Kombëtarja e Shqipërisë do të takohet me Andorrën në stadiumin “Air Albania” me fillim nga ora 20:45.

Edhe pse shpresat për kualifikim janë shuar, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edy Reja I ka ftuar lojtarët për fitore dhe lojë të mirë.

Shqipëria rradhitet e treta në grup me 15 pikë kurse Andorra në vendin e pestë me gjashtë pikë të fituara.