Shqipëria shënon fitore, Kosova humbet

1 min read

Daniel Olmo, Ferran Torres dhe Gerard Moreno kanë qenë shënuesit e Spanjës që i kanë shtruar tre pikë kombëtares në përballjen me Kosovën e cila shënoi një gol nderi edhe atë nga Besar Halimi.

Shqipëria ka arritur që të mposht San Marinon me rezultat 0:2.  Rezultati u zhbllokua në pjesën e dytë kur Rey Manaj në minutën e 63 arriti të shënoj ndërkaq në minutën e 85 gol realizoi Uzuni./kohanews.