Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Si do të jetë moti deri dhe për Vitin e Ri?

1 min read

Një front i ftohtë atmosferik pritet të kalojë në vend në datat 27-28 dhjetor. Më pas në disa vende do të ketë reshje shiu, të cilat për shkak të të ftohtit pothuajse kudo do të kthehen në borë.

Për natën e ndërrimit të viteve më 31 dhjetor do të kemi mot me vranësira, me temperaturë 1 deri në 8 gradë. Gjatë natës, vranësirat do të rriten me reshje shiu që do të kalojnë në borë.

Dita e parë do të jetë me reshje shiu, ndërsa në vendet më të larta do të ketë borë. Temperatura deri në 8 gradë.

 

Verified by MonsterInsights