Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Sonte nis sezoni i ri i Champions League - Koha News
Sonte nis sezoni i ri i Champions League 1

Garat elitare evropiane të futbollit – Champions League në sezonin 2023/24. fillon sot.

Në tetë muajt e ardhshëm, 32 nga dy klubet më të mira evropiane, të ndarë në tetë grupe, do të luftojnë për titullin, të cilin e mbron Manchester City.

Në xhiron e parë sonte janë caktuar tetë ndeshje në grupe nga E deri në H, takohen: Feyenoord – Celtic, Lazio – Atletico Madrid, AC Milan – Newcastle, PSG – Borussia Dortmund, Young Boys Bern – Leipzig, Manchester City – Crvena zvezda. , Barcelona – Antwerp dhe Shakhtar Donetsk – Porto.

Tetë ndeshjet e mbetura të turit të parë në grupet A deri në D luhen të mërkurën: Galatasaray – Kopenhagen, Bayern Munich – Manchester United, Arsenal – PSV Eindhoven, Sevilla – Lens, Real Madrid – Union Berlin, Braga – Napoli, Benfica – Salzburg. dhe Real Sociedad – Inter Milan.

Faza e grupeve përfundon më 12 dhe 13 dhjetor.

Ndeshjet e fazës së 16-të janë planifikuar për 13, 14, 20 dhe 21 shkurt 2024 dhe 5, 6, 12 dhe 13 mars. Ndeshjet çerekfinale do të luhen më 9 dhe 10 dhe 16 dhe 17 prill, gjysmëfinalet do të luhen më 30 prill dhe 1 maj dhe 7 dhe 8 maj.

Ndeshja finale është caktuar për 1 qershor në stadiumin Wembley të Londrës.

Fituesi i Ligës së Kampionëve do të sigurojë një paraqitje në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në sezonin 2024/25, do të luajë në Superkupën e Evropës dhe një paraqitje në Kupën e Botës për Klube në vitin 2025 në SHBA.

By vull