​Ja kur do të hidhet shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve

vull

Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshje e fundit kualifikuese të Ligës së Kampionëve ku edhe do të kompletohet numri prej 32 ekipeve që do ta marrin pjesë në fazën e grupeve të kësaj gare për edicionin 2021/22.

Skuadra që edhe më tutje janë duke kërkuar një vend në Ligën e Kampionëve janë: Farencvarosi, Young Boys, Ludogorets, Malmo, PSV, Benfica, Brendly, Salsburgu, Sagrebi, Sherif Tiraspol, Shakhtari dhe Monaco, përcjellë KosovaPress.

Shorti për fazën e grupeve do të hidhet të enjten në Stamboll me fillim nga ora 18:00.

Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të zhvillohen më 14 dhe 15 shtator.

Next Post

Regjistrimi i popullsisë,Selami: Ka ende mungesë të regjistruesve rajonalë

Procesi i Regjistrimit të Popullsisë po has në vështirësi, pikërisht në pjesën që duhej të ishte më pak problematike, atë të sigurimit të regjistruesve. Për realizimin e operacionit më të rëndësishëm statistikor, Enti Shtetëror i Statistikave ka nevojë për angazhimin e rreth 6000 regjistrues, por që nga afati i parë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: