10 më të paguarit në Europë, Messi merr sa dyfishi i Ronaldos

vull

Lionel Messi ka përfitimet më të larta mujore se çdo lojtar tjetër në Evropë. Argjentinasi përfiton pothuajse sa dyfishin e parave që merr Cristiano Ronaldo, ndërsa në vend të tretë renditet Antoine Griezmann. Ky material është zbuluar nga francezja L’Equipe, që ka përllogaritur të ardhurat mujore të lojtarë, pa përfshirë taksat që derdhin në shtetin ku ushtrojnë profesionin e tyre.

Lionel Messi (Barcelona): 8.3 milionë euro
Cristiano Ronaldo (Juventus): 4.7 milionë euro
Antoine Griezmann (Atletico Madrid): 3.3 milionë euro
Neymar (PSG): 3.1 milionë euro
Luis Suarez (Barcelona): 2.9 milionë euro
Gareth Bale (Real Madrid): 2.5 milionë euro
Philippe Coutinho (Barcelona): 2.3 milionë euro
Alexis Sanchez (Manchester United): 2.3 milionë euro
Kylian Mbappe (PSG): 1.7 milionë euro
Mesut Ozil (Arsenal): 1.6 milionë euro
La Liga mban rekord për të ardhurat e lojtarëve, në 10-të të parët, 5 janë nga kampionati spanjoll, ndërsa nga Seria A është vetëm Ronaldo i Juventusit. Dy janë nga Franca dhe dy nga Anglia.

Next Post

Kuvendi i Greqisë miratoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Në Kuvendin e Greqisë sot është votuar për ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Kuvendi me 153 “për” dhe 140 “kundër” ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.Ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO duhet të miratohet nga të gjitha vendet anëtare të Aleancës./Telegrafi/ […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: