30 ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për Real Madrid dhe Zidane

vull

Real Madrid do të luajë tetë ndeshje në 30 ditët e ardhshme. Në periudhën që mund të përcaktojë sezonin e “klubit mbretëror”, dhe ndoshta fatin e trajnerit Zinedine Zidane, Reali do të hyjë pa nëntë lojtarë.

Zidane do të duhet të formojë ekipin pa shtylla në mbrojtje dhe sulmuesit kryesorë. Ramos dhe Varane janë të dëmtuar, Militao ka të njëjtin koronavirus si Azar, dhe Benzema është gjithashtu në pyetje për shkak të dëmtimit.

Valverde është gjithashtu i dëmtuar dhe nuk dihet kur mbrojtësit e djathtë Carvajal dhe Odriozola, pra Nacho universal, do të bashkohen me ekipin.

 

Reali ka një orar të vështirë, ata do të luajnë katër nga pesë ndeshjet e ardhshme jashtë.

 

Orari i Realit për 30 ditët e ardhshme:

 

Villarreal-Real (21 nëntor, La Liga)

Inter-Real (25 nëntor, Champions League)

Real Alaves (28 nëntor, La Liga)

Shakhtar-Real (1 Dhjetor, Champions League)

Sevilla-Real (5 dhjetor, La Liga)

Real-Borussia Monchengladbach (9 dhjetor, Liga e Kampionëve)

Real-Atletico (13 dhjetor, La Liga)

Eibar-Real (20 dhjetor, La Liga)

Next Post

Mbledhje e qeverisë, a do të ketë një situatë krize?!

Shërbimi për Shtyp i Qeverisë njoftoi sonte se Qeveria do të mbajë një seancë në orën 21:00, në të cilën pritet të merret vendimi për shpalljen e një gjendje krize në territorin e të gjithë vendit për një periudhë prej tridhjetë ditësh. Shërbimi për shtyp i qeverisë tha se do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: