9-të herë Mançester United ja shpoi rrjetën Southampton (Video)

vull

Sot, në raundin e 22-të të Premier League, Manchester United poshtroi Southampton në shtëpi me 9: 0. Statistikat tregojnë se hera e fundit që “djajtë e kuq” fituan 9: 0 në  vitin1995 e largët ndaj Ispwich Town.

Në ndeshjen e sotme në Old Trafford, problemet për mysafirët filluan në minutën e dytë kur Jankevic mori një karton të kuq.

Mikpritësit e përdorën atë në maksimum me katër gola në pjesën e parë, Van-Bisaka filloi serinë e golave, pastaj Rashford rriti avantazhin, Bednarek shënoi një autogol, dhe Cavani u bashkua në listën e shënuesve.

Në minutën e 53-të, “shenjtorët” shënuan një gol me anë të Adams, por pasi shqyrtuan videon VAR, ai u anulua.

Dy gola të tjerë pasuan në një periudhë prej dy minutash përmes Martial dhe McTominey (6: 0), në minutën e 86-të një tjetër lojtar nga Southampton duhej të largohej nga fusha herët, Bednarek.

Mysafiri që mori tre gola të tjerë deri në fund të ndeshjes u shkatërrua plotësisht, Fernandez gjuajti nga pika e bardhë, Martial shënoi një gol të dytë dhe shfaqja e golit ishte e qepur nga James.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjer është në pozitën e dytë në tabelë me 44 pikë, aq sa Manchester City kryesues, por ai vuri në dukje se “qytetarët” kanë dy ndeshje më pak.

Sot u luajtën edhe ndeshjet e mëposhtme: Sheffield United-West Bromwich 2: 1, Wolverhampton-Arsenal 2: 1 dhe Newcastle-Crystal Palace 1: 2.

Next Post

Juventusi festoi me rezultat 1: 2 kundër Interit (VIDEO)

Nero Azzurri” kaloi në epërsi në minutën e nëntë kur rrjeta e Buffon u trondit nga Martinez pas asistimit të Barela. Një nga yjet kryesorë në ekip, Lukaku, nuk luajti në këtë ndeshje me nikoqirët, të cilët humbën duelin për shkak të kartonëve të verdhë. Në anën e kundërt, “Zonja […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: