Adrian Hadribeaj mposht amerikanin Kevin Brown, shpallet kampion bote

Kohanews Admin

Më 4 Qershor në Soaring Eagle Casino në Mount Pleasant Michigan, shqiptari i famshëm në MMA Adrian Hadribeaj ka mposhtur amerikanin Kevin Brown.

Hadribeaj është ndeshur në kategorinë 77 kilogram, duke e mposhtur kundërshtarin amerikan.

Ndeshja është bërë për titullin e kampionit të botës në peshën e mesme për organizarën TWC.

Stadiumin e kishin pushtuar flamujt shqiptar dhe shqiptarët bashkë. Pas nje pauze 2-3 vjeçare jo vetëm unë por dhe gjithë publiku që më ndjek mezi po prisnin këtë ndeshje. Me këtë fitore jam shumë pranë UFC.

Next Post

BDI: Komisioni zgjedhor partiak vërteton kandidaturat për kryetar dege

Komisioni zgjedhor për zgjedhje në disa degë pranë Bashkimit Demokratik për Integrim, informon se tashmë ka përfunduar procesi i vërtetimit të kandidaturave për kryetar dege në disa degë të BDI-së edhe atë në Bërvenicë, Bogovinë, Çashkë, Dollnen, Gostivar, Studeniçan, Tearcë, Tetovë, Vrapçisht dhe Zhelinë.   Me këtë rast, Komisioni zgjedhor […]

Subscribe US Now