Agjenti i Elmas njoftoi të ardhmen e futbollistit dhe iu përgjigj shkrimeve në lidhje me largimin e tij nga Napoli

vull

Elif Elmas ka qenë gjithnjë e më shpesh në media në Itali kohët e fundit pasi u shfaqën spekulime se ai mund të largohej nga klubi dhe të bënte një transferim të janarit në një klub tjetër.

Elmas është lidhur me një lëvizje në Benfica këtë janar dhe është raportuar se situata e tij po monitorohet nga Borussia Dortmund dhe Leeds. Skuadra angleze e udhëhequr nga Marcelo Bielsa ndoqi Elmasin në afatin kalimtar të verës dhe madje dërgoi një ofertë prej 22 milion eurosh, por ajo u refuzua.

Tani, për të gjitha këto biseda, agjenti i Elmas, Giorgio Gardi, është lajmëruar në publik, i cili në një intervistë për “Tutomercato” deklaroi se dëshira e lojtarit është të qëndrojë në Napoli.

 

“Dëshira e lojtarit është të përfundojë sezonin aktual në Napoli dhe pastaj të përqendrohet në Kampionatin Evropian,” i tha Gardi Tutomercato.

 

Elmas nuk merr shumë kohë loje nga trajneri i Napolit Gennaro Gattuso në periudhën e fundit, por ai luan pothuajse të gjitha ndeshjet e Napolit, por më shpesh futet nga stoli për lojtarët rezervë.

Next Post

Messi nuk qëndroi indiferent pas rekordit: Unë kurrë nuk kam menduar se do ta bëja këtë

Lionel Messi shkroi historinë e futbollit në ndeshjen kundër Valladolid dhe u bë golashënuesi më i mirë në një klub futbolli të të gjitha kohërave, pasi tejkaloi Pele unik në listën e përjetshme, i cili fundjavën e kaluar uroi argjentinasin për barazimin e rekordit. Pasi arriti numrin prej 643 golave […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: