Ancelotti dëshiron ta kthejë atë në formën e tij më të mirë

vull

Sulmuesi belg ishte goditur nga lëndimet që kur u transferua në Spanjë, por është rikthyer pas kësaj vere në gjendje të shkëlqyer.

Hazard është i vendosur të lërë dëmtimin e kyçit të këmbës i cili e ka dëmtuar atë për dy vjet fort në të kaluarën. Ai ka thënë se as që e ka në mendje, ndërsa po punon shumë si në stërvitje ashtu edhe në fushë.

Kjo ndeshje e parë do të mbushë klubin me optimizëm se ai mund të kthehet në një kthesë dhe të kthehet në atë formë që e pa klubin t’i paguajë Chelsea 100 milionë euro për të.

Raportet mjekësore thonë se kyçi i këmbës së tij tani është në gjendje perfekte, kështu që tani është vetëm një çështje që Hazard të rifitojë besimin e tij.

Carlo Ancelotti ka thënë se një nga objektivat e tij kryesorë këtë vit është të rindezë formën e Premier League të ndërkombëtarit belg.

Next Post

Takimi vendimtar i Mbappe

Një javë vendimtare në sagën e transferimit të Kylian Mbappe është duke u zhvilluar, me tensionet rreth së ardhmes së yllit francez më të larta se kurrë. Mbappe tashmë i ka bërë të qartë Paris Saint-Germain se ai nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën e tij dhe klubi i tij e di se mbajtja e tij këtë sezon […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: