Andres Christensen do të jetë përforcimi i parë veror për Barcelonën

vull

ontrata e tij me Chelsean skadon në fund të sezonit, ai vendosi të largohej nga Stanford Bridge si lojtar i lirë.

Katalanasja “Sport” bëri të ditur se Christensen ka kaluar me sukses ekzaminimet mjekësore, ka pranuar kushtet e ofruara nga Laporta dhe se së shpejti do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me Barcelonën.

Ardhja e danezit do të thotë se francezi Clement Lengle dhe Samuel Umtiti do të largohen nga klubi.

Next Post

United gati për ndryshime rrënjësore - 12 lojtarë largohen nga Old Trafford

Manchester United ka dhjetë vjet që pret titullin e Premierligës. Ata do të presin të paktën një tjetër sepse skuadra aktuale e drejtuar nga Ralph Rangnick nuk ka kapacitete për të luftuar konkurrentët. Për “djajtë e kuq” sukses do të jetë edhe nëse arrijnë të kualifikohen në Champions League. Përballë realitetit të […]

Subscribe US Now