“Arena Kombëtare” nuk është gati as në shtator? Ja ku zhvillohet ndeshja Shqipëri-Islandë (Foto)

vull

As shtatori nuk do të mund ta gjej gati stadiumin “Arena Kombëtare”, e për këtë arsye djemtë e kombëtares do të duhet të udhëtojnë edhe një herë larg kryeqytetit.

 

Edhe pse pritej që takimet e mbetura të eliminatoreve të Europian 2020 të zhvilloheshin zyrtarisht në këtë stadium, kjo do të jetë e pamundur pasi punimet vijojnë.

 

Ka qenë vetë UEFA, e cila e bën të ditur këtë fakt, përmes të njoftimit zyrtarë për orën, datën dhe vendin ku do të zhvillohet ndeshja e parë eliminatore ndaj Islandës.

Sipas UEFA-s takimi Shqipëri do të zhvillohet në Elbasan, më 10.09.2019 në orën 20.45 në “Elbasan Arena”

Next Post

Ministrat Shala dhe Bekteshi drejt zgjidhjes së barrierave tregtare në mes të dy vendeve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka pritur sot në takim Ministrin e Ekonomisë të Maqedonisë Veriore, Kreshnik Bekteshin, që kanë diskutuar për zgjidhjen e barrierave tregtare në mes të dyja vendeve.   Ministri Shala theksoi se janë dakorduar që të gjejnë një zgjidhje për largimin e barrierave.   […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: