Armand Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s

vull

Presidenti i Federatës së Futbollit Shqiptar, Armando Duka është zgjedhur sot anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Ky është një lajm shumë i mirë për futbollin shqiptar që do të ketë për herë të parë një përfaqësues të rëndësishëm në organizmin më të lartë të futbollit evropian

Kjo ishte hera e dytë që Duka kandidonte për këtë post. Herën e parë Duka e humbi betejën vetëm për pak vota.

Next Post

Gjendet 13-vjeçarja shqiptare e humbur, arrestohen 5 persona

13-vjecarja shqiptare, e cila u raportua e humbur që prej datës 1 shkurt, është gjendur sot në Hertfordshire, Angli. Sipas burimeve nga Policia Angleze, nëna shqiptare ishte me dy fëmijët, djalin dhe vajzën, kur i kërkoi gruas misterioze se si t’i drejtohej stacionit më të afërt policor. Kjo e fundit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: