Arsenali e solli Odegard në huazim nga Real Madrid

vull

Pasi u hoq nga qafe Ozil, Arsenali menjëherë solli një lojtar të ri, të paktën për pjesën tjetër të sezonit.

Futbollisti norvegjez Martin Odegard (në të vërtetë shqiptimi i saktë është Edegor) po vjen në Arsenal si një lojtar huazimi nga Real Madrid. Ai vjen në moshën gjashtë muajshe dhe duhet të sjellë kreativitet në ekip.

Vetë Odegard i kërkoi Real Madridit të largohej këtë dimër sepse ishte i pakënaqur me numrin e vogël të minutave që kishte me Zinedine Zidane. Ai luajti vetëm 7 ndeshje në La Liga me një kohë totale prej 232 minutash. Ai gjithashtu luajti dy herë në Champions League.

Odegard ka qenë me Realin që nga viti 2015 kur erdhi nga Stromsgodset si një adoleshent premtues, por nuk i përmbushi pritjet. Kjo është hera e katërt që ai është huazuar, ai u dërgua më parë në Heerenveen dhe Vitesse, dhe sezonin e kaluar ai kaloi në Real Sociedad.

Next Post

Variant britanik i virusit u zbulua në një laborator privat në Shkup

Ministria e Shëndetësisë informon se sot, gjatë analizës së të dhënave nga pacientët kovidë pozitivë në janar, në laboratorin privat për gjenetikë dhe mjekësi të personalizuar në klinikën “Jean Mitrev”, u zbulua një mutacion i llojit britanik të virusit SarsKov 2 në një mostër. Bëhet fjalë për një burrë 46 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: